آغاز فاز اجرايي ساخت مركز بازديد كنندگان تالاب انزلی با حضور مدير گروه جايكا
۱۳۹۷/۰۷/۲۷

بازدید

جلسه ي مشترك شهردار بندرانزلي با گروه همکاری های بین المللی ژاپن و آغاز ساخت اولین مرکز بازدیدکنندگان تالاب انزلی 


به گزارش اداره ارتباطات شهرداري بندرانزلي جلسه ي مشترك شهردار بندرانزلي با گروه همکاری هاي بین المللی ژاپن (جايكا) در دفتر شهردار برگزار شد و آغاز ساخت اولین مرکز بازدیدکنندگان تالاب انزلی با حضور معاون شهردار و اعضاي شوراي شهر كليد زده شد.

پيرو هماهنگي هاي انجام شده و تصميمات اخذ شده و با عنايت به مصوبه شوراي اسلامي شهر مبني بر از سرگيري ادامه همكاري هاي في مابين شهرداري و گروه بين المللي همكاري هاي ژاپن، جلسه اي به جهت آغاز فاز اجرايي ساخت مركز بازديد كنندگان تالاب با حضور مدير گروه جايكا در ايران و مشاور ارشد  و مدير برنامه ريزي و آموزش و همچنين جمعي از همراهان در شهرداري انزلي و در دفتر شهردار محترم برگزار تا روند اجرايي كار بررسي و نهايي گردد.

در اين جلسه نماينده گروه جايكا ضمن ابراز خرسندي از پيگيري هاي انجام شده و روحيه همكاري و سرعت عمل شهردار محترم و مجموعه شوراي شهر و همكاران، جهت از سرگيري فرآيند اجرايي مركز در فاز عمراني تقدير نموده و در اين خصوص مطالبي را عنوان داشتند.

دكتر پورقربان شهردار محترم نيز ضمن خير مقدم و خوش آمد گويي و تشكر از طرف ژاپني اعلام آمادگي خود را در جهت تسهيل در فرآيند ساخت و متعاقب آن بهره برداري از مركز، مورد تاكيد قرار داده و سوالات تخصصي اعم از روش ساخت، مدل ساخت، زمان اجراي پروژه ، زمان پايان، مرحله سفت كاري، نحوه مديريت و آموزش و همچنين تجهيز داخلي مركز مواردي را فرمودند و خواستار افتتاح آن در ايام دهه مبارك فجر شدند.

در پايان ساير اعضاي جلسه نيز به تناسب مواردي عنوان و جمع بندي نهايي انجام گرديد.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداري بندر انزلي تالاب انزلی کماکان یک اکوسیستم بسیار ارزشمند است و بیش از ۲۴۰ گونه پرندگان نادر در آن شناسایی شده است و يك منبع بزرگ اکولوژیک محسوب می‌شود. این مرکز با هدف توسعه مرکز بازدید کنندگان تالاب بین المللی انزلی به عنوان اولين گام اجرايي گروه جايكا در حوزه ي تالاب بوده و به منظور ارائه اطلاعات تفسیری به گردشگران و ساکنان محلی درخصوص استفاده امن و مفرح از مناطق مختلف تالاب، تبادل اطلاعات برای حفاظت از محیط زیست و فرهنگ مناطق حاشیه تالاب و آموزش در مسير احياي تالاب احداث می گردد.

شايان ذكر است اين مركز با هزينه ي طرف ژاپني بر روي زمين شهرداري احداث و پس از يك دوره آموزش چند ماه بصورت دائم در اختيار شهرداري قرار خواهد گرفت.